در حال خواندن
0

ایلان ماسک، در اظهاراتی جنجالی مدعی شد برخلاف تصور مردم از ایمن بودن واتس‌اپ، این پیام‌رسان، داده کاربران را هر شب استخراج می‌کند.

یک کاربر شبکه اجتماعی «ایکس» که متعلق به ایلان ماسک است، در پستی نوشت: واتس‌اپ، داده کاربران را هر شب استخراج می‌کند که برای تبلیغات هدفمند، مورد تحلیل قرار گرفته و استفاده می‌شود و کاربران را به محصول و نه مشتری، تبدیل کرده است.

ایلان ماسک در پاسخ به این کاربر نوشت: واتس‌اپ، داده کاربران را هر شب استخراج می‌کند. بعضی از مردم هنوز تصور می‌کنند این پیام‌رسان، امن است.

شرکت «متا پلتفرم» که شرکت مادر واتس‌اپ است، هنوز درباره ادعای ایلان ماسک واکنشی نشان نداده است.

جان کارماک، برنامه نویس رایانه‌ای و سازنده بازی ویدئویی، در پاسخ به ایلان ماسک، توشت: آیا شواهدی دارد که محتوای پیام‌ها، اسکن یا منتقل شده اند؟

ایلان ماسک که علاوه بر شبکه اجتماعی «ایکس»، مالک شرکت خودروسازی برقی تسلا و شرکت هوا فضایی اسپیس ایکس است، در گذشته هم به شرکت متا، حمله کرده بود.

این میلیاردر، اوایل ماه مه، متا را متهم کرد در گرفتن اعتبار برای تبلیغات کنندگانی که کمپین‌های تبلیغاتی در پلتفرمش اجرا می‌کنند، به شدت حریص است.

بر اساس گزارش ان دی تی وی، رقابت میان ایلان ماسک و مارک زاکربرگ، به خوبی شناخته شده است. رقابت علنی  بین این دو نفر، پس از موفقیت اولیه شبکه اجتماعی «تردز» در ژوئیه، تشدید شد. این پلتفرم که سبکی مشابه اپلیکیشن «ایکس» (توییتر سابق) داشته و متن محور است، یک هفته پس از راه اندازی، ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کرد. ماسک و زاکربرگ حتی خود را برای مبارزه در قفس آماده کردند که «مبارزه قرن» نام گرفت اما رویارویی بین این دو مدیر فناوری، هرگز اتفاق نیفتاد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر