در حال خواندن
محدوده سرعت‌مجاز و یک قابلیت دیگر به گوگل‌مپ می‌آید
0

نود فناوری – گوگل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد قابلیت‌های کاربردی اپلیکشن Waze را به گوگل مپ بیفزاید تا کاربران بتوانند از محدوده مجاز سرعت و دوربین‌های پلیس در طول مسیر مطلع شوند.

به گزارش ایسنا، گوگل مپ که بدون شک یکی از بزرگترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌های مورد استفاده کاربران در جهان به شمار می‌رود، حالا به نظر می‌رسد که از بزرگترین رقیب خود، اپلیکیشن ویز ( Waze ) عقب مانده بنابراین در تلاش است تا با ارائه و انتشار جدیدترین و پرکاربردترین قابلیت‌های آن نظر و رضایت خیل عظیمی از کاربران را به سمت و سوی خود جلب کند.

حالا گوگل در تازه‌ترین اخبار منتشر شده در وب سایت phonearena اعلام کرده است که در آپدیت جدید گوگلمپ، دو ویژگی جدید پرکاربردی که در waze وجود دارد به این پلتفرم اضافه خواهد شد تا کاربران در طول مسیر بتوانند از محدوده سرعت مجاز در بزرگراه، خیابان و جاده‌های مختلف باخبر شده و در کنار آن، نزدیک شدن به دوربین‌های پلیس را که ممکن است آنها را به علت سرعت غیرمجاز و سایر کارهای خلاف قوانین رانندگی جریمه کند، مطلع کند.

هرچند که این قابلیت از سوی بسیاری از منتقدان مورد نقد و اعتراض بسیاری از کاربران و کارشناسان و همچنین مقامات پلیس قرار گرفته بود، اما حالا به نظر می‌رسد که با توجه به محبوبیت و کاربرد بالای آن، گوگل نیز تصمیم گرفته است این دو قابلیت جدید را به پلتفرم خود بیافزاید.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر