در حال خواندن
رومینگ همراه اول برای حجاج ایرانی، بایدها و نبایدها
0

همانطور که مشترکان اپراتور همراه اول می دانند، این اپراتور به منظور رفاه حال آن دسته از مشترکانی که قصد سفر به کشور عربستان به منظور شرکت در مناسک حج را دارند، بسته های رومینگی طراحی کرده است. استفاده از این بسته ها از یک سو بسیار به صرفه تر از سیمکارت های عربی بوده و از سوی دیگر با وجود آنها نیازی به تعویض سیمکارت نیست و مشترک می تواند با خیال آسوده روی سفر و عبادت متمرکز شود. اما توجه به برخی نکات در ارتباط با هزینه های بسته های رومینگ و پرداخت صورتحساب قبل از خروج از کشور برای مشترکان همراه اول و بخصوص حجاج خانه خدا ضروری است که در این گزارش به آن می پردازیم.

هزینه های رومینگ همراه اول

آن دسته از مشترکانی که نگران دریافت پیامک و محاسبه هزینه آن در طول سفر هستند باید بدانند که روشن کردن گوشی تلفن همراه و دریافت پیامک در تمامی مقاصد رایگان است.

در مورد هزینه مکالمات نیز مبنای محاسبه دقیقه است. مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه معادل یک دقیقه درنظر گرفته می شوند و به همین ترتیب برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه هزینه دو دقیقه مکالمه محاسبه می‌شود.

در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور میزبان، هزینه مکالمه برای تماس گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه‌های رومینگ محاسبه می‌شود. بنابراین مشترک باید بداند که هزینه هر تماسی که در خارج از کشور گرفته می شود، رومینگ درنظر گرفته می شود و تفاوتی ایجاد نمی کند که این تماس با سیمکارت ایرانی یا غیرایرانی در کشور مقصد و نیز تماس با مشترکی در ایران باشد.

همچنین مشترکان باید بدانند که تعرفه‌های رومینگ اعلام شده، فقط برای تماس با ایران و کشور میزبان است. در صورت تماس با کشور ثالث، هزینه ها مطابق با تعرفه بین‌الملل کشور میزبان، محاسبه می‌شود.

در سفرهای خارجی مشترکان همواره باید اعتبار تلفن همراه خود را بررسی کنند چراکه در صورت اتمام اعتبار تلفن همراه، همراه اول مجاز به قطع تلفن همراه بوده و مسئولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. همچنین در صورت یکطرفه شدن خطوط دائمی، سرویس رومینگ مشترک بصورت خودکار قطع خواهد شد.

مشترکی که در ایران بسته‌ اینترنتی عادی خریداری کرده است در هنگام استفاده از سرویس رومینگ این بسته برای وی غیرفعال می‌شود و هزینه اینترنت بر اساس حجم مصرفی و مطابق با تعرفه اعلام شده رومینگ درنظر گرفته می شود.

پرداخت صورتحساب قبل از خروج از کشور

توصیه همراه اول به مشترکانی که قصد سفر به کشورهای خارجی به ویژه کشورهایی که بسته های رومینگ برای آنها طراحی شده است را دارد این است که قبض خود را قبل از خروج از کشور، پرداخت کنند.

توصیه دیگر این است که مشترکان بسته به نیاز خود با استفاده از سرویس‌های متنوع همراه اول، اعتبار کافی برای استفاده از سرویس رومینگ فراهم کنند. درصورت نیاز به پرداخت میاندوره یا افزایش سقف اعتبار از روش های پرداخت صورتحساب می توانند استفاده کنند.

درباره نویسنده
منصوره خالقی

ارسال یک نظر