در حال خواندن
بهترین ماشین های شاسی بلند ۲۰۱۷
0

نود فناوری-گاهی برای سواری با ماشین های شاسی بلند در شرایط خاص به ارتفاع بیشتری نیاز دارید، در ادامه به بررسی زیباترین خودروهای کراس اوور و SUV شاسی بلند ۲۰۱۷ می پردازیم؛ با ما همراه باشید.
۱۳٫ مزدا CX-9 مدل ۲۰۱۷ (۸٫۸ اینچ)

موتور ۲٫۵ لیتری ۲۵۰ اسب بخاری این ماشین با ویژگی های مدل های اسپورت و کوچکتر مزدا ادغام شده و که نتیجه آن، عرضه محصولی با کیفیت از جانب کمپانی مزدا به بازار است. سیستم دو محوره و i-Activ به کار رفته در این ماشین در بالاترین سطح از جان سرنشینان خودرو حفاظت می کند.
قیمت پایه برای این کراس اوور دو محوره اسپورت، ۳۳۳۲۰ دلار تعیین شده که رقم قابل قبولی برای آن به شمار می رود. CX-9 در حال حاضر به عنوان برترین شاسی بلند مزدا محسوب می شود. طراحی با شکوه، مواد مرغوب به کار رفته در داخل، سواری لذتبخش و دیگر ویژگی های مثبتی که این ماشین دارد آن را به گزینه خریدی مناسب تبدیل کرده است.
۱۲٫ تویوتا لندکروز/ لکسوس LX مدل ۲۰۱۸ (۸٫۹ اینچ)

اگر مدل های GX به اندازه کافی بزرگ نیستند و رضایت شما را جلب نکرده اند، می توانید به خرید تویوتا لندکروز فکر کنید. اگر دوست دارید همچنان امکانات ماشین های لکسوس را در مدلی بزرگتر در اختیار داشته باشید پس بدون معطلی به خرید LX فکر کنید. هر دو مدل ارتفاع ۸٫۹ اینچی دارند و بر پایه مدل افسانه ای FJ کروز ساخته شده اند. موتور این ماشین ۵٫۷ لیتری و هشت سیلندر است و ۳۸۳ اسب بخار نیرو ایجاد می کند. البته به کارگیری از هر دو محور در تمامی لحظات رانندگی، کمی حس ماشین های قدیمی را به سرنشینان القا می کند.
قیمت پایه لندکروز جدید تویوتا، ۸۴۷۷۵ دلار است و این در حالی است که لکسوس LX کمی گران تر یعنی ۹۱۰۰۰ دلار قیمت دارد. اگر بودجه تان در همین سطح است، در این رده قیمتی ماشینی با این امکانات کم پیدا می شود؛ پس در خرید این مدل تویوتا درنگ نکنید.

۱۱٫ نیسان آرمادا/ اینفینیتی QX80 مدل ۲۰۱۷ (۹٫۲ اینچ)

 

آرمادای جدید نیسان و خواهر کوچکترش QX80 اینفینیتی هر دو در پلتفرمی یکسان یعنی پلتفرم نیسان پاترول ساخته شده اند. هر دو ارتفاعی ۹٫۲ اینچی از زمین دارند و از موتورهای هشت سیلندر با قدرت ۳۹۰ اسب بخار بهره می برند. اندازه نیسان آرمادا برای افرادی که به علاقه داند هر هشت سرنشین ماشین در نهایت راحتی سفر کنند، بسیار مناسب است. قیمت پایه نیسان آرمادا تقریبا نصف تویوتا لندکروز مشابهش است و با قیمت باورنکردنی ۴۷۸۰۰ دلار می توانید این ماشین را خریداری کنید.
۱۰٫ آئودی Q7 مدل ۲۰۱۷ (۹٫۶ اینچ)

این ماشین در زمره ماشین های مجهز به فناوری پیشرفته با سه کابین طبقه بندی می شود که از سیستم تعلیق تطبیقی با هوا نیز استفاده می کند. با توجه به فناوری به کار رفته در این ماشین شما قادرید به طور دستی ارتفاع این ماشین را تا ۹٫۶ اینچ افزایش دهید. دو موتور اختیاری ۲ لیتری چهارسیلندر ۲۵۲ اسب بخاری و یا ۳ لیتری شش سیلندر ۳۳۳ اسب بخاری را می توانید در سفارش اولیه خود برای خردی این ماشین ثبت کنید. قیمت پایه ۴۹۹۰۰ دلاری تعیین شده برای این ماشین راحت و زیبا با سواری سریع و چابک بسیار مناسب به نظر می رسد.
۹٫ تویوتا ۴Runner مدل ۲۰۱۷ ( ۹٫۶ اینچ)

برا آن دسته از افرادی که به دنبال یک پیکآپ جادار هستند، پیشنهاد خرید تویوتا ۴Runner را داریم. این ماشین با قابلیت افزایش ارتفاع تا ۹٫۶ اینچ یکی از گزینه های محبوب برای علاقه مندان به تغییر ارتفاع ماشین نیز به حساب می آید. از موتور ۴ لیتری شش سیلندر با ۲۷۰ اسب بخار قدرت در این ماشین استفاده شده که نسخه پیشرفته موتورهای تاکوما ۲۰۰۴-۲۰۱۵ محسوب می شود. قیمت پایه ۳۴۲۱۰ دلاری این ماشین با توجه به آپشن هایی که دارد، تا حدی منطقی به نظر می رسد و خریداران این ماشین می توانند برخی مسیرهای آفرود را نیز با این ماشین تجربه کنند.
۸٫ رنج روور ولار مدل ۲۰۱۸ (۹٫۸ اینچ)

ولار در واقع جدیدترین محصول رنج روور محسوب می شود که مابین مدل های ابتدایی ایوک و رنج روورهای اسپورت و پیشرفته قرار می گیرد. طراحی با شکوه بیرونی و طراحی داخلی زیبا با تغییر ذائقه خریداران خودرو همخوانی دارد و در واقع ساخت این ماشین، همان چیزی است که از این برند انتظار می رفت. خریداران می توانند یکی از سه گزینه پیش رو را برای موتور این خودرو سفارش دهند: یک موتور چهار سیلندر توربو با ۲۴۷ اسب بخار قدرت، یک موتور ۳ لیتری سوپرشارژ شش سیلندر و یا یک موتور ۲ لیتری توربو دیزل با ۱۸۰ اسب بخار قدرت.
قیمت پایه ۴۹۹۰۰ دلاری رنج روور ولار در واقع هر خریداری را به خرید آن وسوسه می کند. مثل دیگر رنج روورها، از این ماشین باید کارهای سخت خواست چرا که قادر است در سخت ترین شرایط و جاده ها بدون هیچ مشکلی حرکت کند.

۷٫ تویوتا سکویا / SR5 4WD مدل ۲۰۱۸ (۱۰ اینچ)

با دیدن سکویای جدید تویوتا به سادگی در می یابید که این ماشین یکی دیگر از SUV نادری است که بر پایه پلتفرم پیک آپ ساخته شده است. پیشرانه ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر این ماشین قادر به تولید نیروی ۳۸۱ اسب بخار است که پیشتر این موتور را در لند کروزهای مدل ۲۰۱۷ تویوتا دیده بودیم. ارتفاع SR5 از زمین ۱۰ اینچ است که در نوع خود جالب به نظر می رسد. مدل های ۲۰۱۸ این ماشین بسته امنیتی Sense تویوتا را در خود خواهند دید و از فضای بار بیشتری نسبت به رقبا برخوردارند. قیمت پایه سکویا ۴۸۳۰۰ دلار است که بسته به تریم و آپشن های انتخابی تغییر می کند. این ماشین از ماه آینده وارد بازار خواهد شد.

۶٫ جیپ رنگلر روبیکرن مدل ۲۰۱۷ (۱۰ اینچ)

ارتفاع بالا برای این ماشین آفرودر خشن امری ضروری به نظر می رسد. مدل روبیکورن نیز ارتفاع ۱۰ اینچی از زمین دارد.این ماشین به وسیله تایرهای مستحکمی تجهیز شده که از توانایی بسیار بالایی در کشش ها برخوردارند. یک موتور ۳٫۶ لیتری پنتااستار ۶ سیلندر با ۲۸۵ اسب بخار در این ماشین کار گذاشته شده است. این ماشین قدرتمند به سادگی می تواند در زمستان شما را به هر مقصدی برساند.
قیمت پایه روبیکرون ۳۳۶۴۵ دلار تعیین شده که آن را به گران ترین رنگلر حال حاضر بازار تبدیل کرده است؛ البتهاگر قصد عبور از مناطقی که برف عمیقی سطح ان را پوشانده است، دارید این ماشین ارزش پرداخت این رقم را دارد چرا که ار عهده عبور از چنین مسیرهایی به سادگی بر می آید.
۵٫ جیپ گرند چروکی تریل هاک (۱۰٫۸ اینچ)

در زمینه ارتفاع، به وضوح مشخص است که مدل تریل هاک گرند چروکی بهتر از رنگر است چرا که ارتفاع این ماشین از سطح زمین تا ۱۰٫۸ اینچ نیز قابل افزایش است. از پیشرانه ۵٫۷ لیتری همی هشت سیلندر ۳۶۰ اسب بخاری یا یک موتور شش سیلندر پنتا استار ۳۹۵ اسب بخاری در این ماشین استفاده شده است. مثل مدل های رنگلر، عرضه این مدل نیز با تریم های مختلفی همراه است. قیمت پایه تریل هاک ۴۳۰۹۵ دلار است در حالی که با توجه به تریم و آپشن های انتخابی می تواند از ۳۳۰۹۵ تا ۶۶۸۹۵ دلار نیز قابل تغییر باشد.

۴٫ رنج روور اسپورت مدل ۲۰۱۷ (۱۰٫۹ اینچ آفرود)

از انجایی که رنج روور همواره بر روی ساخت خودروهای با کیفیت و سواری راحت تمرکز داشته است اما ساخت این آفرودر شاسی بلند نیز در زمره تولیدات قابل تحسین این کمپانی قرار می گیرد.قیمت پایه این مدل بین مدل های ولار و رنج روور های مدرن قرار دارد و مبلغ ۶۵۶۵۰ دلار برای آن تعیین شده است. آپشن موتور این ماشین نیز در دو نوع ارائه شده است: پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر با ۳۴۰ اسب بخار قدرت و پیشرانه ۵ لیتری ۸ سیلندر با ۵۵۰ اسب بخار قدرت.
۳٫ لندروور دیسکاوری مدل ۲۰۱۷ (۱۱٫۱ اینچ/ مدل های اسپورت ۱۱٫۳ اینچ)

 

دیسکاوری با ۱۱٫۱ اینچ ارتفاع به یکی از باشکوه ترین کراس اوورهای حال حاضر بازار تبدیل شده است. البته مدل های اسپورت دیسکاوری ۰٫۲ اینچ بلندتر هستند.مدل فول آپشن دیسکاوری از موتور ۳ لیتری شش سیلندر با ۳۴۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند اما نکته ای که در مورد آپشن موتور تریم اسپورت دیسکاوری وجود دارد این است که این تریم تنها با پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با ۲۴۰ اسب بخار قدرت عرضه می شود.

انتخاب بین تریم اسپورت و معمولی دیسکاوری به بودجه شما بستگی دارد چرا که قیمت پایه دیسکاوری معمولی ۳۷۶۹۵ دلار است و دیسکاوری اسپورت ۴۹۹۰۰ دلار قیمت دارد. این ماشین در هر شرایط اب و هوایی و با هر نوع جاده ای شما را به مقصد می رساند.
۲٫ رنج روور مدل ۲۰۱۷ (۱۱٫۶ اینچ در حالت آفرود)

رنج روور مدل ۲۰۱۷ با ارتفاع ۱۱٫۶ اینچی و طراحی زیبا و منخصر به فردی که دارد قادر به غلبه به سخت ترین شرایط اب و هوایی در زمستان است. دو آپشن موتور در این ماشین وجود دارد که عبارتند از: پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر با ۳۴۰ اسب بخار قدرت و پیشرانه ۵ لیتری سوپرشارژ هشت سیلندر با ۵۵۰ اسب بخار قدرت. قیمت پایه این ماشین ۸۵۶۵۰ دلار تعیین شده که خریداران آن از پرداخت آن پشیمان نخواهند شد.
۱٫ مرسدس بنز G550 دو محوره (۱۷٫۲۴ اینچ)

مرسدس بنز G550 در بین سایر رقبا مانند یک برج بلند است و امپراطور خودروهای مرتفع غیرپیک آپ به شمار می رود. این خودرو به خاطر قیمت بالا، ارتفاع بالا و نادر بودنش در صدر این لیست قرار گرفته است. با ارتفاع ۱۷٫۲۴ اینچی که این ماشین دارد و با اتکا به دو مخوره بودنش، قادر است به هر جایی که راننده اش اراده کند، برود. این ماشین غول آسا از پیشرانه ۴ لیتری توربو دوقلو هشت سیلندر که ۴۱۶ اسب بخار قدرت دارد استفاده می کند.
از این مدل مرسدس بنز تنها ۳۰۰ دستگاه ساخته شده و قیمت هر یک از آنها ۲۲۵۰۰۰ دلار است و آرزوی هر یک از علاقه مندان به خودرو است که روزی تجربه سواری با این ماشین استثنایی را داشته باشند. بدون شک این مدل بهترین ماشین در بین تمامی کراس اوورهای حال حاضر جهان از حیث ارتفاع است.

درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر