در حال خواندن
استفاده از ظرفیت چاپ تمبر مشترک در تحقق روابط بین‌الملل
0

بهره‌گیری از ظرفیت چاپ تمبر مشترک بین ایران با سایر کشورها به منظور توسعه روابط سیاسی بین الملل در نشست بین معاون وزیر ارتباطات و معاون سیاسی وزارت امور خارجه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، تمبر از جمله مهمترین ابزاری است که یادآور خاطرات گذشته است؛ قطعه کاغذی کوچک با زبان تصویری که فاقد هرگونه محدودیت مرزی بوده و قابلیت حفظ تاریخ و فرهنگ یک کشور را دارد و از سوی دیگر سفیری جهانی است که می‌تواند فرهنگ و هویت هر فرهنگ و ملتی را به دنیا منتقل کند.

تولید تمبر مشترک بین ایران و کشورها سالهاست که مورد توجه قرار گرفته است و از آن برای تحکیم مناسبات و توسعه روابط فی‌مابین استفاده می‌شود. به طور مثال سال گذشته محمود لیائی-مدیرعامل شرکت ملی پست- در نشست با قائم مقام مدیرعامل پست عمان در راستای تحکیم مناسبات فی‌مابین دو کشور به چاپ و انتشار تمبر مشترک به عنوان سفیر فرهنگی و برگزاری نمایشگاه مشترک تمبر اشاره کرد و گفت راه‌اندازی سرویس‌های خرید و فروش اینترنتی و رفع موانع توسعه تجارت الکترونیک از دیگر مباحثی است که به استحکام روابط پستی بین دو کشور کمک می‌کند.

از سوی دیگر اخیرا وی که برای شرکت در چهارمین کنگره فوق العاده اتحادیه جهانی پست به عربستان سعودی سفر کرده بود؛ در چهارمین روز از این کنگره با رئیس پست عراق نیز دیدار و گفت‌وگو کرد و در این دیدار انعقاد تفاهم‌نامه با پست عراق و همچنین چاپ تمبر مشترک دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در همین رابطه به تازگی وی در محل وزارت امور خارجه با علی باقری کنی – معاون سیاسی این وزارت‌خانه دیدار کرد. در این نشست گسترش ارتباطات پستی با کشور روسیه و پیگیری احیای این ارتباطات با کشور عربستان مورد تاکید قرار گرفت.

پشتیبانی وزارت امور خارجه از تشکیل اتحادیه پستی جهان اسلام؛ حمایت از تعاملات سیاسی؛ استفاده از ظرفیت چاپ تمبر مشترک خصوصا در روابط سیاسی از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود. طبق اعلام شرکت ملی پست از دیگر موارد مورد بحث در این دیدار می توان به مرتفع نمودن مشکلات پستی مرسوله‌های خارجی نظیر گذرنامه و اسناد هویتی اشاره کرد.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر