در حال خواندن
اجبار کارمندان مایکروسافت برای استفاده از آیفون در چین
0

مایکروسافت در بحبوحه نگرانی‌های امنیتی فزاینده، به کارکنان خود در چین دستور داد به جای دستگاه‌های اندرویدی، از آیفون استفاده کنند.

سخنگوی مایکروسافت با اشاره به نبود خدمات اندروید گوگل در چین، اعلام کرد این شرکت قصد دارد به کارمندانش در این کشور برای دسترسی به اپلیکیشن‌های احراز هویت، دستگاه‌های مبتنی بر iOS فراهم کند.

مایکروسافت پس از یک سلسله رخنه‌های امنیتی که به دسترسی هکرهای روسیه به ایمیل‌های کارمندان و مشتریان این شرکت در اوایل سال میلادی جاری منتهی شد، تحت فشار بیشتری قرار دارد.

این موضوع نخستین بار توسط بلومبرگ گزارش شد که به یک یادداشت داخلی استناد کرده و نوشته بود مایکروسافت به کارمندانش در چین دستور داده است از سپتامبر، از دستگاه‌های اپل در محل کار خود استفاده کنند.

در راستای ابتکار «آینده امن جهانی» مایکروسافت، اقدام برای سوئیچ از دستگاه‌های اندرویدی، به دستگاه‌های مبتنی بر iOS اپل، به دلیل عدم امکان دسترسی به فروشگاه گوگل‌پلی در چین است که دسترسی کارمندان این غول نرم افزاری به اپلیکیشن‌های امنیتی مانند «مایکروسافت آتنتیکیتور» و «آیدنتیتی پس» را محدود می‌کند.

یک سخنگوی مایکروسافت به رویترز گفت:‌ به دلیل عدم دسترسی به خدمات گوگل موبایل در این منطقه، ما به دنبال عرضه راه‌های دسترسی به اپلیکیشن‌های ضروری به کارمندان مانند دستگاه‌های iOS هستیم.

مایکروسافت یکی از شرکت‌های آمریکایی است که حضور قوی در چین دارد. این غول نرم افزاری در سال ۱۹۹۲ وارد بازار چین شد و مرکز تحقیقات و توسعه بزرگی را در این کشور اداره می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت مدل‌های آیفون ۱۵ را برای کارمندانی فراهم خواهد کرد که در حال حاضر از گوشی‌های اپل در سراسر چین از جمله هنگ‌کنگ، استفاده می‌کنند.

درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر